Pamięci Żołnierzy Niezłomnych PDF Drukuj Email

We wtorek 28 marca w Klwowie odbyły eliminacje rejonowe do XIV. Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej. Konkurs zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w parafii św. Macieja w Klwowie przy wsparciu ks. Stanisława Pudzianowskiego, proboszcza parafii.

Uczniowie, uczestniczący w Konkursie, reprezentowali szkoły z gmin: Klwów, Odrzywół i Potworów. – Tegoroczna edycja Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej związana jest z Rokiem Maryjnym: 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie, 140-leciem objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 300-setną rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Skąd obecność na dyplomach i podziękowaniach Wizerunku Pani Jasnogórskiej. Drugim ważnym elementem konkursu jest uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych, w tym i tych działających na terenie parafii Klwów. – mówią organizatorzy konkursu patriotycznego.

Patronat nad klwowskim konkursem objęli: Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP i Dariusz Bąk, Poseł na Sejm RP. Nagrody dla uczestników Konkursu ufundowali również: Marian Kmieciak (Wójt Gminy Odrzywół), Starostwo Powiatowe w Przysusze i Urząd Gminy w Klwowie. – Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Konkursu – Akcja Katolicka w Klwowie składa serdeczne podziękowania, m.in. prezesowi OSP w Klwowie, za użyczenie sali w remizie strażackiej, dyrektorom szkół, nauczycielom i wychowawcom za przygotowanie uczestników Konkursu oraz członkom jury konkursowego. – dodają organizatorzy.

Po prezentacji zespołów i solistów w różnych kategoriach wiekowych jury konkursu przyznało kwalifikacje do etapu diecezjalnego następującym wykonawcom:

1. Zespoły wokalne:

- Zespół Przedszkolaków ze Szkoły Samorządowej w Klwowie

- Zespół ze Szkoły Samorządowej w Klwowie

- Zespół Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole,

- Zespół Publicznego Gimnazjum w Odrzywole.

2. Soliści w kategorii „Pieśń patriotyczna”:

- Dagmara Biskup (Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie),

- Oliwia Dembowska (Publiczna Szkoła Podstawowa w Odrzywole),

- Jakub Małek (Publiczna Szkoła Podstawowa w Potworowie),

- Izabela Maciągowska (Publiczne Gimnazjum w Odrzywole).

3. Nominowani w kategorii „Poezja patriotyczna”:

- Maja Dobrodziej (Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie),

- Julia Neska (Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie),

- Maria Tomczyk (Zespół Szkół Samorządowych w Klwowie),

- Julia Matuszczak (Publiczna Szkoła Podstawowa w Odrzywole),

- Anna Worach (Publiczne Gimnazjum w Odrzywole).

XIV. Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” jest organizowany przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej. Przebiega w trzech etapach: szkolnym, regionalnym i diecezjalnym. Patronat nad konkursem objął Bp Henryk Tomasik, Pasterz naszej Diecezji Radomskiej.

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: arch. POAK w Klwowie