„…ile mądrości jest we wszystkim, co dzieje się pod niebem” (Koh 1,13) PDF Drukuj Email

W radomskim seminarium odbyły się eliminacje do X. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Alumnów. Tym razem klerycy zmierzyli się z tekstem starotestamentalnych Ksiąg: Koheleta i Mądrości.

- Tegoroczna tematyka konkursu obejmowała znajomość treści Księgi Koheleta i Księgi Mądrości wraz z przypisami według 5. Wydania Biblii Tysiąclecia. Do etapu  seminaryjnego stanęła grupa 20 alumnów w kursów od III do V. – mówi ks. Jacek Kucharski, wykładowca przedmiotów biblijnych w WSD w Radomiu i dyrektor Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej.

Eliminacje seminaryjne w radomskim seminarium odbyły się w piątek, 17 marca. Komisję konkursową stanowili: bp dr Adam Odzimek, ks. dr Jarosław Wojtkun – rektor seminarium oraz bibliści: ks. dr Zbigniew Niemirski i ks. dr Jacek Kucharski.

Zwycięzcami tego etapu zostali ex aequo: al. Grzegorz Dąbrowski z roku V oraz br. Roman Zając z roku IV. Prócz nagród książkowych otrzymali również nominacje do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Warszawie.

Zdjęcia: xsp / www.diecezja.radom.pl; arch. WSD Radom

xsp / www.diecezja.radom.pl