Warsztaty z Apokalipsy PDF Drukuj Email

W siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Radomiu odbyły się warsztaty nt. Apokalipsy św. Jana. To kolejne spotkanie przygotowujące do XXI. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

W warsztatach wzięło udział ponad 30 uczestników; to laureaci etapu szkolnego tego konkursu, którzy zakwalifikowali się do szczebla diecezjalnego. Warsztaty poprowadził biblista  ks. dr Jacek Kucharski, dyrektor Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej. – Podczas wykładu wskazywał jak czytać Księgę Apokalipsy, aby ją właściwie zrozumieć, w szczególności podkreślając jej głęboką symbolikę. Ksiądz Kucharski podpowiadał uczestnikom w jaki sposób systematyzować swoją wiedzę, aby jak najlepiej przygotować się do konkursu. – mówi Maria Kaszuba, Koordynator Diecezji Radomskiej Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zdjęcie: ks. Marcin Rogala

xsp / www.diecezja.raodm.pl