Gotowi, by ewangelizować! PDF Drukuj Email

W Pionkach odbyła się Ewangelizacyjna Oaza Modlitwy. Uczestniczyło w niej ok. 60 oazowiczów, a przygotowała ją Diakonia Ewangelizacji pod kierunkiem ks. Daniela Glibowskiego.

Oto kilka świadectw:

– Spotkaliśmy się, jak zawsze, w pionkowskiej „Betanii”. Podczas rekolekcji uczyliśmy się jak możemy ewangelizować na ulicy, w szkole, czy w domu. Mogliśmy także wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, wychodząc na ulice Pionek i głosząc Chrystusa napotkanym ludziom. Ten święty czas na pewno doda nam odwagi, byśmy potrafili głosić Bożą Miłość w naszej codzienności. –animator Michał Zientarski z Diakonii Ewangelizacji.

– Było to dla mnie duże wyzwanie, ale wszelkie obawy i lęk oddałam Temu, którego szłam głosić. Zapraszaliśmy mieszkańców Pionek na wspólną Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu. Postawa osób, które przybyły na wspólna modlitwę wywołały u niejednego z nas przeogromną radość w sercu i wiele uśmiechu, a nawet łzy wzruszenia. Mam nadzieję, że każda osoba, z którą udało nam się porozmawiać podczas ewangelizacji poczuła tchnienie Bożej Miłości w swoim sercu, o co również będziemy się modlić. – animatorka Weronika Brendel.

– Ta Oaza Modlitwy była dla mnie niesamowitym przeżyciem. Poczułam ogromną bliskość Pana Boga oraz działanie Ducha Świętego, zwłaszcza podczas ewangelizacji, która była dla mnie czymś zupełnie nowym. W głowie mam ciągle słowa księdza: „Jesteś narzędziem w rękach Boga!” – uczestniczka Julia Kasielska.

– Ta Oaza Modlitwy była bardzo ciekawa, dowiedziałem się jak mogę ewangelizować ludzi w życiu codziennym. Była wspaniała atmosfera, wiele umacniających świadectw oraz świetna zabawa. – uczestnik Piotr Witaszek.

– Na Oazie Modlitwy odnalazłam siebie. Na pewno inaczej patrzę na świat. Jest mi bardzo ciepło na duszy. Poznałam tam wspaniałych ludzi, którzy są bardzo otwarci. Teraz na pewno znajdę czas na rozmowę z Bogiem, tak sam na sam, aby podziękować Mu, przeprosić Go, i poprosić o opiekę. – Julia Duszyńska, która o EOM dowiedziała się na rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych tydzień temu przez Ruch Światło-Życie.