Zmartwychwstał Pan, Alleluja! PDF Drukuj Email

– Chrześcijaństwo jest religią życia, nadziei, zmartwychwstania – powiedział Bp Henryk Tomasik podczas Mszy św. rezurekcyjnej. Biskup Tomasik przewodniczył liturgii w poranek wielkanocny w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu.

Tradycyjnie radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oznajmiły dzwony na wieżach radomskiej katedry. Procesji rezurekcyjnej przewodniczył bp Henryk Tomasik, a wzięli w niej udział radomianie, kapłani, przedstawiciele radomskich kół i stowarzyszeń.

Biskup Radomski przewodniczył również Mszy św. rezurekcyjnej w czasie której wygłosił homilię. Pasterz naszej diecezji przypomniał, że chrześcijaństwo jest religią życia, nadziei, zmartwychwstania, a prawdziwy chrześcijanin to nie tylko uczeń Chrystusa, ale również misjonarz głoszący Chrystusa Zmartwychwstałego.

Bp Henryk Tomasik, fragment homilii:

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: arch. parafii katedralnej