Przed maturą do Maryi PDF Drukuj Email

Około 3 tys. maturzystów z Diecezji Radomskiej wzięło udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Razem z maturzystami modlił się bp Piotr Turzyński.

Tegoroczna pielgrzymka odbyła się w środę po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego pod hasłem „Idźcie i głoście”. Zorganizował ją Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej, a uczestniczył w niej bp Piotr Turzyński oraz przedstawiciele radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego.

- Dla maturzystów ta pielgrzymka jest bardzo ważna. Odbywa się niespełna miesiąc przed egzaminem dojrzałości. Niektórzy mówią: „Jak trwoga, to do Boga”, a inni, że przed ważnymi wyborami potrzeba dłuższej modlitwy w innym miejscu niż kościół parafialny, tutaj, u stóp Matki Bożej. Zwłaszcza w tym roku, szczególnie maryjnym (bo wspominamy 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100. rocznicę objawień fatimskich i przede wszystkim w naszej diecezji Jerycho Różańcowe), spotkanie u Matki Bożej jest dla maturzystów bardzo ważnym momentem w życiu – mówi ks. Stanisław Piekielnik z Wydziału Katechetycznego.

Mszy św. w bazylice jasnogórskiej przewodniczył bp Piotr Turzyński. W homilii zachęcał, by młodzi przyjęli Pana Jezusa, który im towarzyszy i będzie im towarzyszył w czasie matury.

Bp Piotr Turzyński, homilia:

Bardzo ważnym elementem pielgrzymki był „Akt zawierzenia Jasnogórskiej Pani” odczytywany przez maturzystów w kaplicy Cudownego Obrazu, po którym bp Turzyński udzielił błogosławieństwa. – Przyjmij, Maryjo, to nasze zawierzenie. Przytul do serca każdego i każdą z nas. Weź nas na ręce tak, jak trzymasz Jezusa i przeprowadź nas przez życie bezpiecznie, abyśmy spełnili to, czego Pan Bóg od nas chce. I żebyśmy na końcu byli szczęśliwi, że wykonaliśmy dzieło zlecone przez Boga, który jest dobrym Ojcem i kocha każdego z nas. Oddajemy się Tobie, Matko Pięknej Miłości, Nadziejo jutra! – powiedział bp Turzyński kończąc modlitwę maturzystów.

GALERIA [kliknij]

GALERIA na stronie „Gościa Niedzielnego” [kliknij]