Hasło: MIŁOSIERDZIE PDF Drukuj Email

Przed Niedzielą Miłosierdzia oazowicze spotkali się na Rejonowych Dniach Wspólnoty. Wszystkie spotkania były skupione wokół tematu „Miłosierdzie”.

Bardzo ciekawie było w Kuczkach. – Tu w ramach spotkań w grupach odbył się koncert zespołu „Prosto z Mostu”. Szymon i Sebastian zagrali koncert oraz podzielili się swoim doświadczeniem Bożej Miłości. – mówi Weronika Brendel, animatorka z Diakoni Komunikowania Społecznego.

Nie inaczej było w bazylice św. Kazimierza w Radomiu, gdzie Eucharystii przewodniczył ks. Maciej Będziński z Papieskich Dzieł Misyjnych. – Ksiądz Maciej uświadomił jak bardzo ważne w naszym życiu jest dawanie świadectwa wiary oraz troska i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Podczas spotkań w grupach młodzież wraz z dziećmi wybrała się w podróż po wszystkich kontynentach, poznając ich patronów i misjonarzy, głoszących tam Dobrą Nowinę. – mówi Weronika Brendel. (Więcej: Dzień Wspólnoty w Kuczkach)

W Opocznie oazowicze szukali sposobów na wzbogacenie miłości we wspólnocie. Przyczyną takiego wzrostu mogą stać się talenty, które każdy posiada. Dlatego warto rozwijać swoje pasje, aby móc ubogacać nimi innych. (Więcej: RDW w Opocznie)

Zakończeniem każdego Dnia Wspólnoty była agapa, którą z pewnością zapamiętają uczestnicy spotkania w Makowcu, którzy ugoszczeni zostali… makowcem. (Więcej: Dzień Wspólnoty w Makowcu)

Mimo niezbyt zadowalającej pogody w spotkaniach rejonowych wzięło udział wielu oazowiczów. A już niebawem spotkają się na wakacyjnych turnusach rekolekcyjnych, które są integralną częścią formacji w Ruchu Światło-Życie. Od 25 kwietnia ruszają zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie diecezji radomskiej (więcej informacji: Terminy Rekolekcji Wakacyjnych).

xsp / www.diecezja.radom.pl