Pielgrzymka Bierzmowanych PDF Drukuj Email

W ośmiu sanktuariach naszej diecezji spotkali się gimnazjaliści, którzy w tym roku szkolnym przyjęli lub przyjmą sakrament bierzmowania. W Dzień Bierzmowanych u Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie rozpoczął bp Henryk Tomasik, a w koncercie ewangelizacyjnym wystąpił zespół Full Power Spirit.

Do Studzianny przyjechało ponad 700 gimnazjalistów z dekanatów opoczyńskiego, drzewickiego i tomaszowskiego. W sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej przywitał ich bp Henryk Tomasik i ks. Jerzy Cedrowski COr (kustosz sanktuarium). - Jest nas dużo. Wspólnie tworzymy Chrystusowy Kościół. Jesteśmy zaproszeni, aby być apostołami Chrystusa - powiedział bp Tomasik udzielając pasterskiego błogosławieństwa uczestnikom spotkania.

Bp Henryk Tomasik

Gimnazjaliści spotkali się w sanktuariach diecezji radomskiej, by pogłębić swoją wiarę i zadania wypływające z sakramentu bierzmowania. Tegoroczne, czwarte już spotkanie, odbyło się pod hasłem „Idźcie i głoście”, a patronowali mu Matka Boża Fatimska i Św. Brat Albert Chmielowski. Prócz Studzianny bierzmowani spotkali się również w Błotnicy, Czarnej, Kałkowie, Skarżysku-Kamiennej, Skrzyńsku, Wielkiej Woli – Paradyżu i Wysoki Kole.

W programie były: nabożeństwo przy figurze Matki Bożej Fatimskiej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta, ale również świadectwa, zabawy integracyjne oraz koncerty.

GALERIA – Studzianna [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl