Rekolekcje kapłańskie u Matki Miłosierdzia PDF Drukuj Email

W oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego w skarżyskiej Ostrej Bramie odbyły się rekolekcje kapłańskie. Poprowadził je ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik.

Rekolekcjonista z teologiczną głębią i precyzją oraz wrażliwością poety docierał do umysłów i serc zgromadzonych kapłanów.

– Tytuł rekolekcji brzmiał „Nazwał nas przyjaciółmi”. Dotknięcie istoty misji kapłańskiej, diagnoza zagrożeń duchowych i wskazanie niezawodnej mocy Eucharystii i opieki Maryi stanowiły treść rekolekcyjnych rozważań, które poprowadził ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik. Bogu niech będą dzięki za ten czas modlitwy i głębokiej refleksji nad kondycją kapłana we współczesnym świecie.– mówi ks. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium w Skarżysku-Kam.

Zwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Piotra Turzyńskiego.

Rekolekcje kapłańskie w skarżyskie Ostrej Bramie w Oktawie Wielkanocnej to tradycja. – Już dziś zapraszam kapłanów za rok w Oktawie Świąt Wielkanocnych do udziału w rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. – mówi ks. Jerzy Karbownik.

Zdjęcie: Agnieszka Polak