Kałków-Godów. Odpust w Eremach PDF Drukuj Email

W II Niedzielę Wielkanocy, czyli w Niedzielę Miłosierdzia do kaplicy Braci Chrystusa Cierpiącego przybywa wielu pielgrzymów, aby uczestniczyć w liturgii odpustowej. W kaplicy tej przechowywane są relikwie św. S. Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćki.

W tym roku na uroczystości odpustowe przyjechała wspólnota głuchoniemych oraz Grupa Modlitewna św. o. Pio ze Starachowic. Nie zabrakło Sióstr Służek Maryi Niepokalanej, które pracują w miejscowej parafii oraz wiernych świeckich.

Uroczystości rozpoczęły się od Koronki do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzili Bracia Chrystusa Cierpiącego – br. Piotr i br. Adrian.

Uroczystej Mszy św. odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. kan. Henryk Wólczyński, proboszcz parafii pw. św. Judy Tadeusza w Starachowicach. ks. kan. Koncelebransami byli ks. kan. Zbigniew Stanios, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie oraz ks. prał. Jan Mikos. Z racji obecności osób głuchoniemych przebieg liturgii był tłumaczony na język migowy.

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: arch. Wspólnoty Braci Chrystusa Cierpiącego z Godowa