O Dziejach Apostolskich i nie tylko PDF Drukuj Email

Magdalena Zawadzka z gimnazjum w Mircu zwyciężyła w Konkursie Wiedzy Religijnej przygotowanym przez Wydział Katechetyczny.  W konkursie, którego hasło brzmiało „Idźcie i głoście”, wzięło udział ok. 2 tys. gimnazjalistów z całej diecezji.

Na finał diecezjalny konkursu do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przyjechało 145 gimnazjalistów, którzy wygrali etap szkolny. W pisemnym treści musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących m.in. znajomości Dziejów Apostolskich. – Pytania w teście dotyczyły św. Łukasza Ewangelisty, św. Pawła Apostoła, losów poszczególnych apostołów i tego, w jaki sposób rozwijał się Kościół w pierwszych wiekach. Było też kilka pytań dotyczących prześladowań chrześcijan. – mówi ks. Wojciech Wojtyła, koordynator konkursu.

Dyplomy i nagrody wręczał bp Henryk Tomasik. Na zakończenie podziękował uczestnikom, katechetom, dyrekcjom szkół i organizatorom konkursu.

Bp Henryk Tomasik

Lista zwycięzców:

I miejsce – Magdalena Zawadzka z Publicznego Gimnazjum w Mircu.

II miejsce (ex aequo) – Iwona Morawska z Publicznego Gimnazjum w Rzepinie i Kaja Kargul z Publicznego Gimnazjum w Iłży,

III miejsce (ex aequo) – Natalia Brodowskiej z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kozienicach i Wiktoria Nowicka z z Publicznego Gimnazjum nr 12 w Radomiu.

Przyznano również 15 wyróżnień.

Po rozwiązaniu testów młodzi obejrzeli film „Zanim zrozumiesz”, przygotowany przez młodzież z Wierzbicy i ks. Krzysztofa Bochniaka.

GALERIA [Kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl