Laur Świętokrzyski dla Diecezji Radomskiej za organizację ŚDM PDF Drukuj Email

Diecezja Radomska oraz Diecezje Kielecka i Sandomierska znalazły się wśród wyróżnionych doroczną nagrodą wojewody świętokrzyskiego.

- Wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że współpraca z Urzędem Województwa Świętokrzyskiego była wspaniała i to ona wpłynęła na udany przebieg dni w diecezjach – powiedział na antenie Radia Plus Radom ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator ŚDM.

Statuetki podczas uroczystej gali w Centrum Kongresowym Targi Kielce wręczyła wojewoda Agata Wojtaszek wraz z wicewojewodą Andrzejem Bętkowskim. Nagrodę dla diecezji radomskiej odebrał ks. Mariusz Wilk wraz z wolontariuszami ŚDM.

„Laur Świętokrzyski” jest nagrodą honorową i wyróżnieniem przyznawaną przez wojewodę dla osób oraz instytucji szczególnie aktywnych w takich dziedzinach jak przedsiębiorczość, dobroczynność czy osiągnięcia sportowe. Kandydatów do tego wyróżnienia wybrała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wraz ze specjalnie powołanymi zespołami ekspertów. W tym roku wręczono dwie nagrody specjalne. Jedna z nich została przyznana za organizację Światowych Dni Młodzieży.

Gość Niedzielny: ks. Zbigniew Niemirski, Laur Świętokrzyski dla naszej diecezji za organizację ŚDM

Radio Plus Radom: Weronika Chochoł, Laur Świętokrzyski za ŚDM!

Zdjęcia:

[1] Krzysztof Krogulec / Echo Dnia