Mistrzostwo Polski dla ministrantów z Radomia! PDF Drukuj Email

Ministranci-piłkarze z parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (księża filipini) zdobyli 1. miejsce w kategorii szkoły średnie zdobyli w XII. Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej. Mistrzostwa odbyły się w Częstochowie.

Na 12 halach rywalizowało 155 drużyn ministranckich z całej Polski. Naszą diecezję reprezentowali zwycięzcy turnieju diecezjalnego: ministranci z parafii św. Andrzeja Boboli z Małęczynie, Narodzenia NMP z Szydłówka i drużyna z parafii św. Stefana w Radomiu oraz trzy drużyny z tzw. „dziką kartą”: dwie radomskie drużyny z parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu (ks. filipini) i św. Brata Alberta (os. Prędocinek) oraz drużyna ministrantów z Potworowa.

Do finału dotarli tylko ministranci z parafii filipińskiej. W meczu o najwyższą stawkę zmierzyli się z drużyną z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Czarnej Tarnowskiej, którą pokonali 1:0.

Dodajmy, że również ministranci z Potworowa wywalczyli piąte miejsce w kategorii "młodszy lektor". Pozostałe drużyny z naszej diecezji - jak informuje Radio Plus Radom - zakończyły udział w mistrzostwach w fazie pucharowej. Mecze były bardzo zacięte. O końcowym sukcesie poszczególnych ekip decydowały rzuty karne. Tak było w przypadku drużyny ministrantów z Szydłówka, Małęczyna i Radomia.

Za: www.radom.gosc.pl; www.radioplus.com.pl

Zdjęcie: www.facebook.com/KrolujnamChryste ; KNC / www.ministranci.pl