Dzieci dzieciom na Dzień Dziecka PDF Drukuj Email

Kilka kartonów zabawek i pluszaków przyniosły na oddział dziecięcy radomskiego szpitala dzieci z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu. Pomogli im członkowie parafialnego oddziału AK wraz z ks. Krzysztofem Wróblem.

Paczki dla chorych dzieci przebywających w szpitalu przy ul. Tochtermana, to efekt zbiórki zabawek zorganizowanej w parafii na radomskim Ustroniu. Zbiórka trwała przez cały maj, a zaangażowały się w nią przede wszystkim dzieci pierwszokomunijne oraz członkowie AK.

– W Dniu Dziecka przynieśli kilka kartonów prezentów na oddział dziecięcy. Każde z dzieci otrzymało kilka zabawek na własność, z którymi będzie mogło wyjść po wyzdrowieniu ze szpitala. Pozostałe zabawki, gry i pluszaki będą czekały w szpitalu na następne dzieci, które kiedyś przyjdą i w przerwie między badaniami i zastrzykami będą mogły pobawić się nimi. – opowiada ks. Grzegorz Wójcik, kapelan w radomskim szpitalu.

Personel medyczny, rodzice, a przede wszystkim dzieci były bardzo wdzięczne za taki miły prezent w Dniu Dziecka.

Oprócz dziecięcego oddziału w radomskim szpitalu przy ul. Tochtermana ekipa księdza Krzysztofa odwiedziła także Dom Samotnej Matki i świetlice Caritas przy ul. Kościelnej, gdzie zostawili prezenty z okazji Dnia Dziecka.

GALERIA [kliknij]

Zdjęcia: ks. Grzegorz Wójcik jun.

xsp / www.diecezja.radom.pl