Prymicje w seminarium PDF Drukuj Email

- Czekamy na was po drugiej stronie ołtarza. - powiedzieli do swoich młodszych braci neoprezbiterzy. W kaplicy radomskiego seminarium odbyła się Msza św. prymicyjna wyświęconych w tym roku księży.

"Prymicja" jest to pierwsza Msza święta sprawowana przez nowo wyświęconego księdza (którego zwie się neoprezbiterem). Najczęściej odprawia ją w sposób uroczysty w rodzinnej parafii. Seminarium przez sześć lat formacji jest domem dla przygotowujących się do kapłaństwa kleryków. Naturalnym więc jest, że i tu nowi księża chcą odprawić jedną z pierwszych swoich Mszy św.

Prymicję kończy specjalne błogosławieństwo udzielane przez nowo wyświęconego kapłana. Tak też było i tu. Najpierw błogosławieństwo otrzymali księża pracujący w seminarium, a następnie klerycy. - Pośród szeptu modlitw i serdecznych uścisków dało się usłyszeć: „Czekamy na ciebie, ale już po drugiej stronie ołtarza”. - zauważyli klerycy.

GALERIA [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl