W rocznicę papieskiej wizyty PDF Drukuj Email

W przeddzień 26. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Radomiu odbyły się obchody tego wydarzenia.

W Urzędzie Miasta odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wystąpił m.in. ks. dr Andrzej Jędrzejewski.

Po zakończonej sesji w radomskiej katedrze była sprawowana Msza św., której  przewodniczył bp Piotr Turzyński. Intencją wspólna było dziękczynienie Bogu za obecność św. Jana Pawła II w Radomiu. Po Mszy św. bp. Turzyński udzielił obecnym błogosławieństwa relikwiami św. Jana Pawła II.

Bp Piotr Turzyński, homilia:

Ostatnim punktem obchodów był koncert szwedzkiego chóru „BOO Chamber Choir”.

GALERIA [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl