Katechetyczne sympozjum nt. wolontariatu PDF Drukuj Email

O pozytywnym wpływie wolontariatu na wychowanie rozmawiali katecheci podczas sympozjum, które odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne dla katechetów świeckich zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej wraz z Instytutem Teologii Pastoralnej i Katechetyki KUL.

Część naukową sympozjum poprzedziła Msza św. w kaplicy seminaryjnej. Liturgii przewodniczył ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda z KUL, a homilię wygłosił ks. dr hab. Stanisław Łabendowicz profesor KUL i dyrektor Wydziału Katechetycznego.

Wśród prelegentów byli wykładowcy m.in. z uczelni radomskich i lubelskich. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II reprezentowali: ks. dr hab. Adam Maj prof. KUL oraz ks. prof. dr hab. Wiesław Przygoda. Natomiast uczelnie radomskie – dr Maria Gagacka i dr Jadwiga Kida z Katedry Nauk Społecznych UTH.

Na uwagę zasługują goście z zagranicy. Z Austrii przyjechali Dr. Piotr Kubiak (Kirchlich-Pädagogische Hochschule Wien/Krems) oraz mgr Michael Holzwieser (Pädagogische Hochschule in Wien), którzy przedstawili działalność Międzynarodowej Sieci Pedagogicznej PILGRIM oraz zaangażowanie w wolontariat młodzieży austriackiej.

W ostatniej części sympozjum katecheci przedstawili działalność jak realizują wychowawcze zadania wolontariatu w praktyce. Wśród prezentujących byli: Ewa Majcher, Elżbieta Markowicz-Skierska, Elżbieta Bieniek, Zbigniew Milczarski, Justyna Wulczyńska oraz Monika Drążyk i Aneta Asendy.

GALERIA [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl