Fundament to RODZINA PDF Drukuj Email

Po raz szósty ulicami Radomia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem pod hasłem "Rodzina fundamentem".

Marsz rozpoczął się od Mszy św. w kościele farnym. Po Eucharystii uczestnicy przeszli ul. Żeromskiego na pl. Jagielloński, gdzie do rodzinnej zabawy zapraszał rodzinny zespół "Armia Dzieci" z Lublina.

W tegorocznym marszu wzięło udział około tysiąca osób. - Chcemy podkreślić nierozerwalność małżeństwa oraz dać świadectwo naszego przywiązania i szacunku do tej instytucji, która jest fundamentem naszego społeczeństwa. Jest także fundamentem całego naszego życia. Podstawą dobrego społeczeństwa jest rodzina. Podstawą rodziny jest małżeństwo, a podstawą małżeństwa jest sakrament małżeństwa. Rodzina jest skałą, fundamentem do budowania trwałego życia - mówił ks. Sławomir Adamczyk, dyrektor Duszpasterstwa Rodzin.

Marsz dla Życia i Rodziny odbył się również w Opocznie.

GALERIA [kliknij]

xsp / www.diecezja.radom.pl