ŻELAZOWICE - Parafia pw. Nawiedzenia NMP

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 12:00 , 16:00 ,
Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 16:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny: Kaplica tymczasowa w Żelazowicach była czynna od końca lat sześćdzie­siątych XX w. z inicjatywy bp. Piotra Gołębiowskiego. Duszpastersko obsługiwana była przez księży z Białaczowa. Kościół pw. Nawiedzenia NMP, według projektu arch. Witolda Dobrzańskie­go i konstr. Jana Urbańskiego, zbudowany został w latach 1983-1984 staraniem ks. Kazimierza Okrutnego. Parafię formalnie erygował w 1987 r. bp Edward Materski z wydzielonego terenu parafii Białaczów. Kościół jest w stylu nowoczesnego gotyku, wzniesiony z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Dorobna Wola, Miedzna Murowana, Radwan, Straszowa Wola, Żelazowice.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109