PIONKI - Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 11:30 , 18:00 ,
Święta zniesione: 10:00 , 17:00 , 18:00 ,
Dni powszednie: 17:30 , 18:00 ,

Rys historyczny: Kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe zbudowany został według projektu arch. Zygmunta Koczonia z Radomia w latach 1985-1988 staraniem ks. Wacława Krzysztofika. Sa­modzielne duszpasterstwo zaczęto tu sprawować od 1985 r. Wtedy, 1 maja, kościół poświęcił bp Sta­nisław Sygnet. Parafia została erygowana 1 maja 1988 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielo­nego terenu parafii św. Barbary w Pionkach. Kościół jest zbudowany z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Pionki - ulice: Akacjowa, Graniczna, Jesionowa, J. Kochanowskie­go, T. Kościuszki, Klonowa, Krótka, Łąkowa, M. Nowotki, Prusa, Piaskowa, Podmiejska, Polna, Ks. P. Ściegiennego, Wspólna, Zwo-leńska; miejscowości: Działki Januszewskie, Działki Suskowolskie (część), Kamyk, Laski (do nr 43), Zalesie.