SŁUPICA - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Niedziela i Święta: 08:00 , 09:30 , 11:30 ,
Święta zniesione: 09:00 , 18:00 ,
Dni powszednie: 18:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Drewniany kościół pw. św. Andrzeja Boboli, według projektu arch. Ta­deusza Kucharskiego z Radomia, zbudowany został w 1939 r. staraniem ks. Wincentego Telusa. Parafię erygował w 1946 r. bp Jan Kanty Lorek z wydzielonych wiosek parafii Jedlnia i Sucha. Nowy kościół pw. św. Andrzeja Boboli i Matki Bożej Częstochowskiej, według projektu arch. Jerzego Filipiuka i konst. Władysława Gierady, był budowany od 1984 r. z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Cudnów, Czarna Kol., Kościuszków, Marcelów, Maryno, Słupica.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109