DĄBRÓWKA - Parafia pw. św. Rozalii

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:30 , 16:00 pażdziernik, maj, Wielki,
Święta zniesione: 10:00 , 18:00(17.00 zima),
Dni powszednie: 06:00Adwent, 07:00 wtorek (8.00 zima), 18:00(17.00 zima),

Rys historyczny: Kaplica z gliny i polnego kamienia została zbudowana około 1850 r. staraniem mieszkańców wioski Dąbrówka. Poświęcił ją w 1952 r. dziekan konecki, ks. Józef Urbański. Kolejna kaplica, z fundacji dziedzica Starej Ferdynanda Zajączkowskiego i jego sio­stry Anny została zbudowana w latach 1858-1868. Była ona traktowana jako kościół filialny parafii Skórkowice. Parafię erygował 20 stycznia 1920 r. bp Marian Ryx. Kościół był restauro­wany w 1934 r., a w latach 1070-1974 gruntownie rozbudowany staraniem ks. Jana Mikosa. Konsekracji świątyni dokonał 17 maja 1975 r. bp Piotr Gołębiowski. Kościół jest budowlą jednonawową, wzniesioną z kamienia. W Dąbrówce od 1971 r. odbywają się rekolekcje oazowe. Obok kościoła znajduje się Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie im. ks. Kazimierza Mazu­ra poświęcony 10 października 1998 r. przez bp. Edwarda Materskiego.

Do parafii należą: Dąbrówka, Kol. Stara, Stara, Szarbsko, Władysławów