GÓRY MOKRE - Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

Niedziela i Święta: 09:30 , 11:00 ,
Święta zniesione: 11:00 ,
Dni powszednie: 09:00 ,

Rys historyczny: Po II wojnie światowej w remizie strażackiej w Górach Mokrych była sprawowana Msza Święta raz w miesiącu. W 1954 wzniesiono kaplicę, która została rozebrana nakazem władz, a wiele osób zostało ukaranych grzywnami i więzieniem. W 1971 r. stare zabudowania gospodarcze adaptowano na kaplicę i rozbudowano. Wyrokiem sądu z Radomia w 1988 r. stała się ona własnością parafii Przedbórz i odtąd jest tu sprawowane samodzielne duszpasterstwo. Parafia formalnie została erygowana w 1983 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Kościół jest wzniesiony z kamienia, pustaków i cegły, jest budowlą jednonawową.

Do parafii należą: Borowa, Góry Mokre, Góry Suche, Kaleń.