SKOTNIKI KONECKIE - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 17:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 17:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Skotniki w połowie XV w. były własnością Jana Wspink. W XVI w. były prywatnym miastem Stanisława Dobrzykowskiego herbu Dołęga. Pierwotny kościół drewniany pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Wojciecha, św. Stanisława, św. Mikołaja i św. Wawrzyńca pochodził z 1528 r. z fundacji Mikołaja Wspinka z Będkowa. Parafia została erygowana w 1604 r. Kościół obecny stoi na miejscu poprzedniego, zbudowany lub gruntownie odnowiony w 1768 r. dzięki fundacji Antoniny z Pruszyńskich Łąckiej. Gruntownie restaurowany był w początku XX w. staraniem ks. Władysława Chrzanowskiego. Jest budowlą drewnianą i orientowaną.

Do parafii należą: Faliszew, Gniewosze, Józefów Nowy, Józefów Stary, Justynów, Oj­rzeń, Reczków Nowy, Reczków Stary, Siedliska, Skotniki, Wacła­wów, Wólka.