STANOWISKA - Parafia pw. św. Jakuba

Niedziela i Święta: 08:00 , 09:30 , 11:30 , 16:00 ,
Święta zniesione: 09:30 , 11:30 , 16:00 ,
Dni powszednie: 07:00 (18.00 zima),

Rys historyczny: Kościół pw. św. Jakuba powstał w XIV lub w XV w. Wzmiankowany był w 1511 r. Parafia została erygowana 24 stycznia 1682 r. W związku z powstaniem parafii ko­ściół gruntownie przebudowano, a potem jeszcze w XVIII w., staraniem Kazimierza i Michała Czaplickiego - sędziego ziemskiego. Świątynia jest gotycka w zrębie, jest całkowicie przekształ­cona, posiada charakter barokowy, jest orientowana i wzniesiona z kamienia.

Do parafii należą: Bobrowniki Kol., Bobrowska Wola, Boża Wola, Dobromierz, Jeżo­wiec, Konale, Lubicz, Kolonia Łapczyna Wola, Łapczyna Wola, Ko­lonia Mrowina, Mrowina, Stanowiska.