GRÓDEK - Parafia pw. Świętej Trójcy

Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 Roraty, 17:00(16.00 zima),

Rys historyczny:

Kościół w Gródku jako filialny dla parafii Sieciechów powstał w XIII w. Parafia zaś została erygowana po 1598 r. Kościół pw. Św. Trójcy zbudowany został w latach 1593-1598 z fundacji Andrzeja Kochanowskiego i jego żony Anny z Mysłowskich. Konsekracji dokonał w roku 1598 kard. Jerzy Radziwiłł. Wieżę wzniesiono w 1643 r., a w latach 1903-1910 kościół powiększono przez dobudowanie części nawy, nowego prezbiterium i zakrystii. Uległ on zniszczeniu w roku 1914. Kościół jest orientowany, murowany z kamienia, tynkowany, ze­wnątrz ściany oszkarpowane. Stanowi budowlę jednonawową, w nawie są sklepienia krzyżowo-żebrowe, dach jest dwuspadowy kryty blachą ocynkowaną.

Do parafii należą: Garbatka Dziewiątka, Garbatka Nowa, Garbatka Zbyczyn, Gródek, Czarnolas Kol., Zawada Nowa, Zawada Stara.