BUKÓWNO - Parafia pw. Nawiedzenia NMP

Niedziela i Święta: 07:00 , 09:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 07:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny: Wiesław czy Wiślimir, biskup krakowski, ufundował ok. 1230 r. pierwotny kościół drewniany. Kolejny kościół także drewniany - pw. Nawiedzenia NMP - wzmiankowany jest w 1403 r. Pochodził on z fundacji Mikołaja, Łazarza i Władysława braci Goworków. Wtedy też prawdopodobnie została erygowania parafia w Bukównie. Kościół był rozbudowywany i przebu­dowywany w 1581 r. i w 1740 r. Obecny wygląd otrzymał po przeróbkach w XIX w. i powiększeniu w latach 1900-1903. Kościół jest orientowany, drewniany, konstrukcji zrębowej, oszalowany.

Do parafii należą: Bukówno, Czarnocin, Grabina, Grotki, Kozłów, Łukaszów, Młodynie, Ocieść, Śliwiny, Żydy.