KASZÓW - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Niedziela i Święta: 09:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 16:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny: Parafia została erygowana ok. 1340 r. Pierwotny kościół drewniany, z fundacji Jana Kaszowskiego herbu Janina, chorążego sandomierskiego, został zbudowa­ny w 1409 r. Był spalony podczas wojen szwedzkich w 1656 r. Obecną świątynię pw. św. Ja­na Chrzciciela wzniesiono w 1661 r. z fundacji ks. Chryzostoma Krzysztofa Radzkiego, proto­notariusza apostolskiego i profesora Akademii Krakowskiej. Wewnątrz był malowany w latach 1964-1965, a z zewnątrz restaurowany w 1974 r. Kościół jest drewniany i orientowany.

Do parafii należą: Kaszów, Kaszewska Wola, Łępin, Osiny, Sewerynów, Tursk.