KOSTRZYŃ - Parafia pw. św. Stanisława bp. i m.

Kostrzyń 72
26-811 Kostrzyń p. Wyśmierzyce
gmina: Wyśmierzyce
powiat: białobrzeski
województwo: mazowieckie

DEKANAT PRZYTYCKI

ks. mgr Sylwester Dętkowski

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 12:00 , 17:00 (16.00 zima),
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny: Budowę kościoła pw św. Stanisława bp. w Kostrzyniu zainicjowano w czerwcu 1924 r. Parafia erygowana została 12 grudnia 1924 r. przez bp. Mariana Ryxa z wy­dzielonych wiosek parafii Klwów i Wyśmierzyce. Dalej budowę prowadził ks. Tomasz Zadęcki. Kościół został przebudowany według projektu arch. Kazimierza Prokulskiego w latach 1926­-1929 staraniem ks. Wacława Kacznorowskiego. Restaurowany był w 1968 r. Kościół jest obiek­tem z drewna sosnowego i jodłowego, w stylu podhalańskim.

Do parafii należą: Jabłonna, Kiedrzyn, Kostrzyn, Kozłów, Olszowa, Pabianki, Ulów, Wólka Ulowska, Wojciechów, Zielonka.