WYGODA - Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

Święta zniesione: 08:00 , 12:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny:

Pierwotny drewniany kościół w Wygodzie został zbudowany w 1955 r. sta­raniem ks. Józefa Adamczyka, proboszcza macierzystej parafii Gródek. Był on restaurowany w la­tach 1978-1979, a rozebrany w 1990 r. Parafia została erygowana 24 stycznia 1957 r. przez bp. Jana Kantego Lorka z wiosek wydzielonych z parafii Grodek, Policzna, Łagów Kozienicki i Oleksów. Obecny kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, według projektu arch. Zygmunta Koczonia, zbudowany został w latach 1989-1991 staraniem ks. Jerzego Rybusińskiego. Poświęcenia dokonał 30 czerwca 1991 r. bp Marian Zimałek. Kościół jest wzniesiony z czerwonej cegły. Kościół filialny w Czarnolesie, pw. św. Jana Chrzciciela, został zbudowany według projektu arch. Z. Koczonia w latach 1989-1991, staraniem ks. J. Rybusińskiego i księży rodaków - Stefana i Stanisława Popi­sów. Poświęcił go 30 czerwca 1991 r. bp M. Zimałek. Kościół jest budowlą z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Chechły, Czarnolas, Czarnolas Kol., Helenów, Jabłonów, Kuszlów, Teodorów, Wygoda, Zwola.