RADOM - Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego

Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 18:00 ,
Dni powszednie: 18:00 ,

Rys historyczny:

Parafia została erygowana 6 maja 1998 przez bp. Edwarda Materskiego, jako wydzielona z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Kościół pw. Zesłania Ducha Świętego został wzniesiony staraniem ks. Mirosława Rudnickiego. Jest drewniany i otynkowany Jego poświęcenia dokonał 11 kwietnia 1999 bp. Edward Materski.

Do parafii należą:

Radom - ul. Urodzajna, Na Stoku, Langiewicza, Szczęśliwa, Krańcowa, Morelowa, Sierpniowa, Listopadowa, Nowofolwarczna, Czwartaków, Morwowa, Osiowa, Zielona (od 27 do 62), Wieżowa, Masztowa, Radiowa, Aleja Róż (od 13 do 27), Żyzna, Zajęcza, Urocza, Nadziei, Sarnia, Kapturska (od 21 do 42) oraz miejscowość Janiszew (od 92 do 118A).