ZAJEZIERZE - Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Święta zniesione: 08:00 , 09:30 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny:

Kaplica dojazdowa obsługiwana przez ks. Józefa Suligowskiego, wika­riusza z Opactwa urządzona została tu w 1956 r. Od 1957 r. istniała tu ekspozytura parafialna. Samodzielna parafia została zaś erygowana w 1977 r. przez bp. Piotra Gołębiowskiego. Kościół pw. MB Nieustającej Pomocy zbudowano w latach 1957-1979 staraniem ks. Kazimierza Kończyka i ks. Zdzisława Chrapka. Poświęcono go w 1979 r. Kościół został przerobiony systemem gospodarczym z budynku dawnych koszar wojskowych. Jest budowlą wzniesioną z cegły.

Do parafii należą: Fort Borek, Głusiec, Wólka Wojcieszkowska, Występ, Zajezierze.