KRASNA - Parafia pw. św. Barbary

Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 17:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 , 07:30 maj i październik - 17.0, 17:00maj, październik,

Rys historyczny:

Parafia została erygowana 16 sierpnia 1919 r. przez bp. Mariana Ryxa z wy­dzielonych wiosek parafii Miedzierza, Mniów i Odrowąż. Tymczasowa drewniana kaplica została zbudowana w 1919 r. staraniem ks. Stanisława Gruszki. Kościół pw. św. Barbary powstał według projektu arch. W. Borowieckiego, z fundacji dziedzica Stefana Wielowieyskiego i parafian w la­tach 1935-1936, staraniem ks. Piotra Figurskiego. Konsekracji kościoła dokonał w 1936 r. bp Pa­weł Kubicki. Kościół był restaurowany w 1990 r. Jest budowlą wzniesioną z kamienia i cegły.

Do parafii należą: Adamek, Bień, Gosań, Gustawów, Komorów, Krasna, Luta, Mokra.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109