DOMASZNO - Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:00 , 11:30 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 (zima: 16.00),

Rys historyczny: Parafia została erygowana 1 września 1989 r. przez bp. Edwarda Ma­terskiego z wydzielonych miejscowości parafii Drzewica. Kościół według projektu arch. Zyg­munta Koczonia został zbudowany w latach 1988-1989 staraniem ks. Bogumiła Polinceusza i ks. Bogdana Nogaja. Kamień węgielny pod kościół pochodzi z Jasnej Góry, a wmurowany zo­stał - po poświęceniu przez Jana Pawła II - 2 października 1988 r. przez bp. Mariana Zimałka. Poświęcenia kościoła dokonał 26 sierpnia 1998 r. bp Stefan Siczek.

Do parafii należą: Domaszno