SADY - Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 17:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 07:30 ,

Rys historyczny:

Parafia została erygowana w 1921 r. przez bp. Mariana Ryxa. Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, według projektu arch. Stefana Szyllera z Warszawy, zbudowa­ny został w latach 1924-1926 staraniem ks. Leona Boczarskiego. Kościół konsekrował w 1933 r. bp Paweł Kubicki. Restaurację kościoła podjęto w 1978 r. Kościół jest w stylu neorenesansowym, trójnawowy, zbudowany z kamienia.

Do parafii należą: Bąków, Bąków Kol., Przystałowice Duże, Przystałowice Duże Kol., Przystałowice Małe, Rdzuchów, Rdzuchów Kol., Sady, Sady Kol.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109