DOBIESZYN - Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Święta zniesione: 09:00 , 12:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 (16.00 zima; 18.00 wakac,

Rys historyczny:

Parafia została erygowana 21 grudnia 1935 r. przez ks. Antoniego Kasprzyc­kiego, administratora apostolskiego diecezji sandomierskiej, z wydzielonych wiosek parafii Głowa­czów i Stromiec. W tym też roku zbudowano drewnianą kaplicę, która została zniszczona na skutek działań wojennych 15 stycznia 1945 r. Drewniany kościół, według projektu arch. W. Prokulskiego, zbudowano w latach 1946-1949 staraniem ks. Kazimierza Kniedziałowskiego. Świątynię poświęcił w 1949 r. bp Jan Kanty Lorek. Kościół był restaurowany w 1982 r. Jest budowlą trójnawową.

Do parafii należą: Dobieszyn, Kosny, Lipskie Budy, Matyldzin, Olszowa Dąbrowa, Sielce, Sielce Kol., Sułków

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109