ŁĘKAWICA - Parafia pw. św. Piotra i Pawła

Niedziela i Święta: 09:00 , 12:00 ,
Święta zniesione:
Dni powszednie: 18:00(17:00 w okresie zimowym),

Rys historyczny: Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zbudowano w 1952 r., sta­raniem ks. Józefa Nowickiego, jako punkt dojazdowy z parafii Magnuszew. Parafię erygował w 1957 r. bp Jan Kanty Lorek z wydzielonych wiosek parafii macierzystej. Kościół był konse­krowany w 1964 r. przez bp. Piotra Gołębiowskiego. Jest zbudowany z cegły czerwonej.

Do parafii należą: Basinów, Celinów, Dziecinów, Edwardów, Łękawica, Studzianki.