CZERWONA - Parafia pw. św. Jana Chrzciciela

Święta zniesione: 09:00 , 17:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 16:00 (lub 17.00),

Rys historyczny:

Kaplica drewniana została tu wybudowana w 1931 r. Początkowo Msze święte sprawował co drugą niedzielę ksiądz z Wielgiego. Kaplica ta została poświęcona 10 kwietnia 1932 r. pw. Narodzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Parafię, z wydzielonych wiosek parafii Wielgie, erygował 12 maja 1933 r. bp Włodzimierz Jasiński. Rozbudowę kontynuowali księża Karol Słapczyński i Jan Zwolski do 1939 r. Na planie starego kościoła powstał w latach 1980-1982 obecny kościół według własnego projektu ks. Erwina Burskiego. W 1983 r. kościół konsekrował bp Edward Materski. Jest to budowla murowana i jednonawowa.

Do parafii należą: Antoniów, Bielany, Czerwona, Marianów, Osinki, Pasieki, Podgórze.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109