KOSZARY - Parafia pw. św. Andrzeja Boboli

Niedziela i Święta: 07:00 , 10:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 10:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Plac pod kościół poświęcony został w 1984 r. przez bp. Walentego Wój­cika. Kościół zbudowano w latach 1984-1986 staraniem ks. Józefa Dziadowicza i miejscowej ludności. Poświęcenia dokonał 16 listopada 1986 r. bp Adam Odzimek. Parafia została ery­gowana l września 1991 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wydzielonego terenu parafii Iłża. Kościół jest obiektem jednonawowym, zbudowanym z cegły czerwonej.

Do parafii należą: Błaziny Dolne, Błaziny Górne, Koszary, Kotlarka, Leśniczówki Kru­ki, Maziarze Nowe, Maziarze Stare, Pastwiska.