KOWALKÓW - Parafia pw. św. Stanisława bp. i m.

Kowalków 27
26-713 Kowalków p. Kazanów Iłżecki
gmina: Kazanów Iłżecki
powiat: radomski
województwo: mazowieckie

DEKANAT IŁŻECKI
parafia.kow@o2.pl

ks. Marek Borys

Niedziela i Święta: 08:00, 10:00, 12:00,
Święta zniesione: 08:00 , 10:00 , 16:00 ,
Dni powszednie: 07:00 ,

Rys historyczny: Kościół pw. św. Stanisława, według projektu arch. Prażulskiego z Radomia, zbudowany został w 1938 r. staraniem ks. Tomasza Fogta, proboszcza z Odechowa i ks. Romana Kapczyńskiego, pierwszego proboszcza Kowalkowa. Parafię erygował w 1939 r. bp Jan Kanty Lo­rek z wydzielonego terenu parafii Odechów. Kościół stanowi drewnianą budowlę jednonawową.

Do parafii należą: Borów, Kowalków, Kowalków Kol., Kowalków Stoki, Kowalków Wieś, Podchoiny, Podgórze, Podgratowa, Ruda (część), Wólka.