PASZTOWA WOLA - Parafia pw. NMP Matki Kościoła

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:00 ,
Święta zniesione: 09:00, 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 ,

Rys historyczny: Pasztowa Wola stanowiła posiadłość biskupów krakowskich. Została osadzo­na na prawie niemieckim. Dziesięciny z Pasztowej Woli nadane zostały w 1452 r. przez bp. Zbigniewa Oleśnickiego dla szpitala w Iłży. W 1973 r., staraniem ks. Józefa Dziadowicza i ks. Jana Blicharza, przeniesiono z Jasieńca Iłżeckiego drewniany dom, leśniczówkę i urządzono na kaplicę. Ks. J. Bli­charz rozbudowywał kaplicę na kościół pw. NMP Matki Kościoła, który 26 grudnia 1973 r. poświęcił bp Piotr Gołębiowski. Parafia została erygowana w 1981 r. przez bp. Edwarda Materskiego.

Do parafii należą: Ciecierówka, Michałów, Pasztowa Wola Kol., Pasztowa Wola Wieś, Płósy, Podkońce, Prędocin, Prędocin Kol., Prędocinek