SEREDZICE - Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:30 ,
Święta zniesione: 09:00 , 11:30 , 17:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 07:00 , 17:00(w I piatek miesiąca),

Rys historyczny: Seredzice w XV w. stanowiły własność biskupów krakowskich, a na­leżały do parafii Iłża. Punkt duszpasterski został zainicjowany przez ks. Józefa Dziadowicza w 1981 r. Był obsługiwany przez księży z Iłży. W tym czasie wybudowano kaplicę drewnianą i salkę katechetyczną. Samodzielny wikariat, obsługiwany przez ks. Stanisława Szczerka, po­wstał w 1984 r. i wtedy też rozpoczęto budowę kościoła pw. Miłosierdzia Bożego według pro­jektu arch. Andrzeja Wyszyńskiego. Budowa została zakończona w stanie surowym w 1989 r. Parafia erygowana w 1988 r. przez bp. Edwarda Materskiego. Od 1989 r. wyposażał kościół ks. Stanisław Katryński. Poświęcenia świątyni dokonał 27 października 1991 r. bp Edward Materski. Kościół jest zbudowany z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Michałów Pakosławski (część), Seredzice, Seredzice Zawodzie.