BIERWCE - Parafia pw. Niepokalanego Serca NMP

Niedziela i Święta: 07:00 , 09:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 07:00 , 09:00 , 18:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 07:00 , 16:00 październik, 18:00 maj,

Rys historyczny: We wsi Jeziorno podczas II wojny światowej w prywatnym mieszka­niu adaptowanym na kaplicę nabożeństwa celebrował wysiedlony proboszcz parafii Goryń, ks. Apolinary Cukrowski. Potem w dworku w Bierwcach sprawował Msze święte ks. Julian Rudnicki. Następnie z polecenia bp. Jana Kantego Lorka dojeżdżali tu na każdą niedzielę księża z Gorynia i Lisowa. W latach 1950-1952 zbudowano drewniany kościół kryty gontem. Wkrót­ce został on rozbudowany staraniem ks. Bronisława Kaczmarskiego. 18 marca 1957 r. bp Lorek erygował parafię Bierwce z wiosek wydzielonych z par. Goryń, Lisów, Błotnica i Jedlińsk. Ko­ściół obecny według projektu arch. Tadeusza Derlatki zbudowano w latach 1980-1986 stara­niem ks. Władysława Kosiec. Kościół konsekrował 24 maja 1986 r. bp Adam Odzimek. Kościół jest murowany z cegły czerwonej, obłożony piaskowcem, jednonawowy, na rzucie prostokąta.

Do parafii należą: Bierwce, Budki, Czarny Ług, Godzisz, Huta, Jeziorno, Kruszyna, Obózek, Osada Janki, Salinówka, Urbanów, Wierzchowiny, Zielonka