JASTRZĘBIA - Parafia pw. Zwiastowania NMP

Niedziela i Święta: 08:15 , 10:00 , 12:00 , 16:00 ,
Święta zniesione: 08:15 , 10:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:00 , 18:00 ,

Rys historyczny: Od 1923 r. liturgię sprawowano w drewnianej remizie strażackiej, którą w 1931 r., staraniem ks. Stefana Gliszczyńskiego, przebudowano, rozbudowano i zaadaptowa­no na kościół pw. Zwiastowania NMP. Kościół był restaurowany w 1957 r. Parafię erygował w 1930 r. bp Marian Ryx. Kościół obecny według projektu arch. Bolesława Sobola, Tadeusza Derlatki i Wiktora Owczarka zbudowany został w latach 1982-1987 staraniem ks. Antoniego Łukaszka. W 1987 r. bp Edward Materski poświęcił kościół, a 17 czerwca 2012 r. bp Henryk Tomasik dokonał jego konsekracji. Świątynia w Jastrzębi jest to budowla z kamienia i czerwonej cegły.

Do parafii należą: Dąbrowa Jastrzębska, Jastrzębia, Kolonia Lesiów, Lesiów, Kozłów, Mąkosy Nowe, Owadów (część), Wojciechów, Wólka Lesiowska, Wola Owadowska.