WIELOGÓRA - Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Niedziela i Święta: 08:00 , 10:30 , 17:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 18:00(17.00 zima),

Rys historyczny: Parafia została utworzona 27 maja 1999 r. przez bp. Edwarda Materskie­go z terenu parafii we Wsoli i parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Radomiu. Krzyż na placu kościelnym poświęcił 11 kwietnia 1999 r. bp E. Materski. Wiosną tegoż roku wybudowano też tymczasową kaplicę.

Do parafii należą: Radom - ul. Chałasińskiego, ul. Orkana, ul. Rataja (do nr 7), ul. Relaksowa, ul. Wycecha, ul. Ziemowita oraz miejscowości Klwaty, Wielogóra.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109