DZIEBAŁTÓW - Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego

Niedziela i Święta: 08:00 , 12:00 ,
Święta zniesione: 10:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:30 ,

Rys historyczny: Kościół w Dziebałtowie według projektu arch. Czesława Szumilasa i konstr. Tadeusza Dworaka zbudowany został w latach 1983-1985 staraniem ks. Mariana Ludwińskiego. Poświęcenia świątyni dokonał bp Adam Odzimek w roku 1986 r. Przez kilka lat był to punkt filialny parafii Kazanów Konecki. Wikariat samodzielny utworzono tu w 1986, a parafię erygowano l lipca 1987 r. W 1996 r. kościół został ocieplony z zewnątrz staraniem ks. Zenona Kiciora. Kościół jest orientowany, jednonawowy, z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Dziebałtów Nowy, Dziebałtów Stary, Gatniki, Sokołów Nowy, Soko­łów Stary, Wincentów.