SORBIN - Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Święta zniesione: 08:15 , 16:30 ,
Dni powszednie: 16:30 ,

Rys historyczny:

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa zbudowany został w 1983 r. staraniem mieszkańców Sorbina, Zbrojewa i Nowek pod kierunkiem i według zamysłu ks. Włodzimierza Czerwińskiego, który organizował parafię. Poświęcił go 19 listopada 1983 r. bp Edward Materski. Parafia została erygowana 12 maja 1993 r. przez bp. Edwarda Materskiego z wiosek parafii Bliżyn i Odrowąż.

Do parafii należą: Nowki, Sorbin, Zbrojów.

Czytelnia

Warning: Creating default object from empty value in /strona/modules/mod_latestnews/helper.php on line 109