ROGÓW - Parafia pw. św. Wojciecha

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:00 , 17:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 17:00 ,

Rys historyczny: Rogów wymieniany był w XIV w. jako własność rodziny Odrowążów, w XV w. Tobiasza z Końskich herbu Odrowąż, na początku XVI w. Tobiasza z Rogowa, a od 1577 r. Modliszowskich. W administracji kościelnej należał do parafii św. Mikołaja w Końskich. Dojaz­dowy punkt katechetyczny zorganizowano na przełomie lat 1969-1970 staraniem ks. Jana Ko­zińskiego i ks. Marcelego Prawicy. Tymczasowa kaplica drewniana została rozbudowana z domu katechetycznego w 1986 r. staraniem ks. Andrzeja Piotrowskiego. Poświęcił ją 23 kwietnia 1987 r. ks. inf. Wojciech Staromłyński. W tym też roku parafię erygował bp Edward Materski. Teren pod budowę częściowo wykupiono, a częściowo ofiarowali nieodpłatnie parafianie. Kościół został zbudowany w latach 1988-1997 staraniem ks. Andrzeja Piotrowskiego i ks. Jana Podsiadło. Po­święcony został 27 kwietnia 1997 r. przez bp. E. Materskiego. Jest wzniesiony z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Czysta, Młynek, Rogów, Końskie - Stary Młyn.