CECYLÓWKA - Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej

Niedziela i Święta: 07:30 , 09:00 , 11:30 ,
Święta zniesione: 09:00 , 17:00 ,
Dni powszednie: 07:30 ,

Rys historyczny: Podczas II wojny światowej, zwłaszcza w wyniku walk na przyczółku magnuszewskim, kościół w Brzózie i zabudowania plebańskie zostały zniszczone a ludność wysiedlona. Administrator parafii Brzóza ks. Wł. Mniejżyński zamieszkał w Cecylówce i tam w domu prywatnym odprawiał nabożeństwa. Ludność wsi Cecylówka, Ursynów, Marianów, Liwaszówka i Przejazd zwracała się do Kurii z prośbą o pozwolenie na budowę kaplicy. Pierwotna drewnia­na kaplica została zbudowana ok. lat 1948-1949. Początkowo nabożeństwa były celebrowane raz w miesiącu. Parafię w Cecylówce erygował 31 marca 1957 r. bp Jan Kanty Lorek z wydzielonych miejscowości parafii Brzóza i Jedlnia. Kościół pw. MB Anielskiej rozpoczęto budować staraniem ks. Józefa Gałana w 1957 r. Rozbudowany i przebudowany został w latach 1971-1974 według projektu arch. Wł. Pieńkowskiego staraniem ks. Stanisława Wójtowicza. 4 lipca 1976 r. kościół konsekrował bp Piotr Gołębiowski. Kościół jest murowany z kamienia, jednonawowy.

Do parafii należą: Cecylówka, Lewaszówka, Marianów, Przejazd.