JANIKÓW - Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbe

Niedziela i Święta: 09:00 , 11:00 , 16:00 ,
Święta zniesione: 09:00 , 11:00 , 18:00(16.00 zima),
Dni powszednie: 18:00(16.00 zima),

Rys historyczny: Kościół pw. św. Maksymiliana powstał w 1983 r. Trzy lata później został znacznie rozbudowany i powiększony, według projektu arch. Tadeusza Derlatki z Radomia, staraniem parafian i ks. Krzysztofa Przybysia. Parafię erygował 1 sierpnia 1988 r. bp Edward Materski z wydzielonego terenu parafii Świętego Krzyża w Kozienicach. Kościół jest zbudowa­ny z czerwonej cegły.

Do parafii należą: Janików, Janików Folwark, Psary, Ruda, Śmietanki.